Düzensiz ve sağlıksız beslenme sorunlarına eklenen hareketsiz hayat beraberinde pek çok sorunu getiriyor. Bayanlar için bu sorunların başında yer alan problemlerden biri kuşkusuz selülit problemidir. Kan ve lenf dolaşımındaki bozukluklar, yağ dokusunda ve toksin maddelerde artışa sebep olur. Selülit zayıf ya da kilolu ayırt etmeksizin herkeste görülebilen bir problemdir.
Kahve masajı, selülitlerden kurtulmada en etkili yöntemlerden biridir. Kan ve lenf dolaşımını hareketlendiren kahve masajı, dokulara giden taze oksijen miktarını arttırır. Kahvenin canlandırıcı etkisinden yararlanılarak, uzman terapistler tarafından yapılan kahve masajında kısa sürede olumlu değişimi görmek mümkün. Enerji vererek canlandıran ve cildinizde peeling etkisi bırakan kahve masajı, selülitlerle savaşarak sizi pürüzsüz görünüme kavuşturur.
Kahve içinde bulunan kafein, selülit problemi olan bölgedeki hücrenin yenilenmesi için uyarır. Cildin hızla yenilenmesi, selülitli görünümüm kaybolmasında oldukça etkilidir.
Her ne kadar selülit bacak ve kalça bölgesinde yoğunlaşmış olsa da, vücudun her bölgesinde oluşabilir. Bu yüzden kahve masajı tüm vücuda yapılır. Eğer sizin de kol ya da karın bölgenizde portakal kabuğu görünümü varsa, kahve masajının iyileştirici etkisinden faydalanabilirsiniz.

Kahve masajı yaptırdığınızda kan dolaşımınız çok daha hızlı hale gelir. Vücudunuz toksinlerden arınır. Kahvenin içeriğinde bulunan anti oksidanlar ölü hücrelerden kurtulmanızı sağlar ve hücre yenilenme hızınız artar. Cildiniz daha sıkı bir görünüme kavuşur. Kahve masajı kırışıklık ve akne gibi cilt problemlerinin önüne geçmenizi sağlar.

Ankara erkek yurdu Ankara kız yurdu